Dostávejte informace
o novinkách e-mailem

E-mailová adresa:Život po životě

CO JE PO SMRTI? | Vědecké zkoumání nejhlubšího mystéria

Představují zážitky blízkosti smrti autentické setkání s dalším světem? Autor bestselleru Život po životě Dr. Raymond A. Moody zkoumá povahu a význam těchto hlubokých zážitků lidí, kteří se ocitli tváří v tvář smrti. Po návratu do života se z nich stali jiní lidé. Jak může blízkost smrti ovlivnit náš každodenní život? Proč se vlastně máme otázkami smrtí a umíráním zabývat? Odpovědi na tyto otázky se pokouší nalézt dokumentární film Život po životě.

V dokumentu Tunelem a dál se seznámíme s postupy, které používali antičtí Řekové ve svých orákulích k navazování kontaktu se zemřelými. Budeme svědky pokusů o použití těchto postupů v současných podmínkách. Může to fungovat? Co je realita a co obraz naší psýché?

Dr. Raymond A. Moody vystudoval filozofii a medicínu a k danému tématu přistupuje striktně vědecky, bez jakékoliv snahy po senzaci. Dr. Moody se osobně setkal s několika tisíci lidí, kteří přežili svou klinickou smrt a měli osobní zážitek blízkosti smrti.
Přesto Moody nehledá a nenabízí jednoznačnou odpověď na otázku, zda existuje život po životě. Naopak, snaží se klást další otázky a vyvolat diskusi.

ŽIVOT PO ŽIVOTĚ
(USA 1992, režie Peter Shockey)
57 minut, anglické znění – české titulky

TUNELEM A DÁL
(USA 2005, David Hinshaw)
55 minut, anglické znění – české titulky

obal DVD